در یکی از پررونق‌ترین دوره‌های همکاری‌ با چین قرار داریم
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: در یکی از شکوفاترین و پررونق‌ترین دوره‌های همکاری اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری با چین که ماهیت بلندمدتی دارند، قرار داریم.

به گزارش بورس فوری، سید احسان خاندوزی در همایش تجاری ایران و چین 2023 که در شانگهای چین برگزار می شود، اظهار کرد: در یکی از شکوفاترین و پررونق‌ترین دوره‌های همکاری‌، هم اقتصادی تجاری و هم همکاری‌های سرمایه گذاری که ماهیت بلندمدتی دارند، قرار داریم و امیدواریم این افق روشن به صورت عملیاتی در قالب پروژه هایی که به زودی مردم عزیز ایران ثمرات آن را خواهند دید، خود را نشان بدهد.

براساس این گزارش، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور بامداد یکشنبه به وقت محلی در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی خونگ چیائو از سوی مقامات دولت چین، سفیر ایران در چین و برخی مدیران و معاونین وزارت امو خارجه مورد استقبال قرار گرفت.

معاون اول رئیس جمهور با سفر به چین در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین سخنرانی و برای توسعه بازارهای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با مقامات چین و کشورهای حاضر مذاکره می‌کند.

در این سفر که با بدرقه رسمی رئیس دفتر رئیس جمهور و جمعی از اعضای هیأت دولت آغاز شد، وزیر صمت، معاون اجرایی، وزیر اقتصاد، مخبر را همراهی می‌کنند.

نمایشگاه بین‌المللی واردات چین CIIE، رویدادی تجاری است که از سال ۲۰۱۸ هر ساله در شانگهای چین برگزار می‌شود. این نمایشگاه اولین اکسپو در سطح ملی با موضوع واردات در جهان است.

این نمایشگاه به میزبانی مشترک وزارت بازرگانی چین و دولت محلی شانگهای برگزار می‌شود. شرکای این نمایشگاه شامل سازمان تجارت جهانی، کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل و سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد هستند.

هدف از نمایشگاه واردات، معرفی بازار داخلی چین به شرکت‌های خارجی و تقویت مصرف داخلی است. نمایشگاه بین‌المللی واردات چین، بستری برای همکاری کشورهای فقیر و غنی و همچنین اقتصادهای کوچک و بزرگ در قالب همکاری برد برد فراهم کرده است.

همچنین امکان گفت وگوی شرکت‌ها و کارشناسان را از نزدیک فراهم می‌سازد تا شرکای تجاری خود را پیدا کنند.

اولین دوره این نمایشگاه در سال ۲۰۱۸ شخصاً توسط شی جین پینگ افتتاح شد.
 

پنجمین دوره این نمایشگاه در سال ۱۴۰۱ با حضور بیش از ۲۸۰۰ غرفه و ۱۰۰ کشور جهان برگزار شد و گردش مالی روزهای نمایشگاه در سال گذشته ۷۳.۶ میلیارد دلار بوده است.

امسال نیز ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی واردات چین (CIIE 2023) در ۱۴ الی ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۲ در شهر شانگهای برگزار خواهد شد. این نمایشگاه از چهار بخش شامل پاویون‌های ملی، پاویون‌های تجاری، بخش‌های اقتصاد بین‌الملل و فعالیت‌های مرتبط با تبادل فرهنگی تشکیل شده است.

مهمانانی از ۱۴۵ کشور، منطقه و سازمان بین‌المللی در این رویداد شرکت خواهند کرد.

بیش از ۳۴۰۰ غرفه دار و ۳۹۴ هزار بازدید کننده حرفه‌ای برای حضور در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند که نشان دهنده بازگشت کامل به سطح پیش از وقوع کروناست.

 

0 نظر:

نظر بدهید