غگل، سرود، بوعلی و وبانک چه اهدافی را دارند؟
به درخواست کاربران سایت چهار نماد غگل، سرود، بوعلی و وبانک توسط تحلیلگران سایت نبض بورس مورد تحلیل قرار گرفت. این چهار نماد چه اهدافی را دارند؟

به گزارش بورس فوری، به درخواست کاربران سایت چهار نماد غگل، سرود، بوعلی و وبانک  مورد تحلیل قرار گرفت. این چهار نماد چه اهدافی را دارند؟

تحلیل تکنیکال غگل

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | غگل، سرود، بوعلی و وبانک چه اهدافی را دارند؟

 

غگل در یک سال گذشته بصورت الگوی زیگزاگ منظم اصلاح کرده است و قیمت از اوج خود در ۱۴۵۰ تومان تا محدوده‌ ۲۰۰ تومان پایین آمده است. بعد از این اصلاح عمیق طبیعی بود که قیمت بصورت انفجاری بخشی از اصلاح خود را ریکاوری کند. اما باید گفت که روند صعودی قیمت در میان مدت همچنان ادامه دارد و می‌توان امیدوار بود که قیمت بعد از عبور موفقیت آمیز از ۴۰۰ تومان همچنان تا تارگت ۵۰۰ تومانی رشد کند.

نکته‌ای که به نظر می‌رسد در مسیر پیش روی سهم تا تارگت مورد نظر باید به آنت توجه کرد این است که به احتمال زیاد صعود به سطوح بالا‌تر با یک شیب آرم و مثبت ادامه خواهد یافت و دیگر به صورت تند و تیز نیست. مگر اینکه قیمت از کانال صعودی کوتاه مدتی خارج شود.

تحلیل تکنیکال سرود

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | غگل، سرود، بوعلی و وبانک چه اهدافی را دارند؟

 

سرود از پاییز سال گذشته تا به امروز در یک مسیر صعودی قرار دارد که به نظر می‌آید در پایان موج سوم صعودی خود باشد. تارگت موج سوم در فیبوی ۱.۶۱ بسط دو موج قبلی خود بر روی ۲۷۰۰ تومان قرار می‌گیرد که اگر موج سوم را ادامه دار فرض کنیم امکان رشد تا فیبوی ۲.۶۱ بسط در ۳۶۰۰ تومان نیز هست.

اما نکته‌ای که در چند هفته اخیر اندکی نگران کننده شده است، ظهور یک واگرایی منفی میان نمودار قیمت و اندیکاتور RSI می‌باشد که ممکن است از قدرت خرید سهم بر روی تابلو بکاهد. حمایت جدی سهم بر روی ۲۶۵۰ تومان در اوج تاریخی سهم که اخیرا موفق به شکست آن شده است قرار دارد. اگر این محدوده حفظ شود می‌توان به ادامه صعود در قالب موج سه همچنان امیدوار بود.

تحلیل تکنیکال بوعلی

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | غگل، سرود، بوعلی و وبانک چه اهدافی را دارند؟

 

 

بوعلی نیز به همراه اصلاح سال گذشته بازار اصلاح کرد و مدتی نیز در کف قیمت عرضه اولیه خود معامله شد و اصطلاحا کف سازی کرد، اما در ادامه و طی سه ماه گذشته قیمت توانست تا سقف قبلی خود قیمت را ریکاوری کند و حتی بیشتر از آن نیز تا فیبوی ۱.۶۱ بسط رشد کند.

اما اخیرا در طول یک ماه گذشته یک واگرایی منفی میان نمودار قیمت و اندیکاتور RSI در حال ظهور است که احتمالا رشد قیمت را تا حدود زیاد تضعیف می‌کند و احتمالا قیمت را وارد یک فاز اصلاحی در کوتاه مدت می‌کند. محدوده‌ حمایت هندسی ۶,۰۰۰ تومان در سقف قبلی حمایت جدی سهم محسوب می‌شود.

تحلیل تکنیکال وبانک

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | غگل، سرود، بوعلی و وبانک چه اهدافی را دارند؟

 

 

قیمت وبانک طی یکسال گذشته و اصلاحی که در سهم انجام گرفت به محدوده‌ی کف کانال صعودی چند ساله خود رسید. در این موقعیت شرایط کلی بازار و بنیادی سهم کمک کرد تا فشار خرید بر فشار فروش غلبه کند و سهم وارد روند جدید شود که به احتمال زیاد در میان مدت یک موج صعودی تازه را شکل می‌دهد.

تارگت اول سهم روی ۱۰۰۰ تومان قرار داشت که فعلا به رسیده است و اگر در هفته‌های پیش رو موفق به تثبیت بالای آن شود آنگاه قیمت می‌تواند تا محدوده‌ی ۱۷۰۰ تومان در اوج قبلی خود رشد کند.

آرایش نمودار RSI نیز در تصویر نشان می‌دهد که در یک سال گذشته RSI هرگاه سعی در نفوذ به بالای محدوده‌ی ۷۰ درصد داشته است موفق نشده است تا اینکه اخیرا این اتفاق در بازار شکل گرفت و این موضوع نوید این را می‌دهد که به احتمال زیاد روند اصلاح به پایان رسیده و احتمالا در نیمه دوم سال قیمت می‌تواند تا اوج قبلی خود رشد کند.

منبع: نبض بورس

به کانال تلگرامی  «بورس فوری » بپیوندید
t.me/boursfoori

0 نظر:

نظر بدهید