حمایت از بازار سرمایه در کانون توجه دولت
تازه ترین تحولات مربوط به بازار سرمایه در جلسه ستاد اقتصادی دولت مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم هایی در راستای ثبات‌بخشی و بهبود روند بازار سرمایه اتخاذ شد

به گزارش بورس فوری، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت عصر روز گذشته سه‌شنبه به ریاست ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور برگزار شد. در این جلسه گزارشی از تازه ترین وضع بازار سرمایه، تحولات این بازار و نوسان های آن ارائه و دلایل این روندها تشریح شد.

در ادامه این نشست، نتایج مصوبه های پیشین ستاد در خصوص بازار سرمایه و اقدام های دستگاه‌های اجرایی در این زمینه در قالب گزارشی مطرح شد و مورد آسیب‌شناسی قرار گرفت.

رئیس جمهور پس از استماع گزارش‌های دستگاه‌های مسئول، بر لزوم حفظ ثبات بازار سرمایه تاکید کرد و گفت: وزارت اقتصاد و سایر دستگاه‌های مسئول در حوزه بازار سرمایه باید به گونه‌ای عمل کنند که این بازار برای فعالان آن پیش‌بینی پذیر و باثبات باشد.

ابراهیم رئیسی از اهتمام جدی دولت برای حفاظت از منافع مردم و سهامداران در بازار سرمایه خبر داد و با تاکید بر ضرورت شفافیت و ثبات مقررات در این بازار افزود: برای تحقق پیش‌بینی‌پذیری بازار سرمایه لازم است مقررات این بازار کاملاً شفاف باشد و در عین حال از تغییرات مکرر در مقررات به طور جدی پرهیز شود.

در ادامه این نشست، افزون بر تاکید مجدد بر اجرای مصوبات پیشین ستاد اقتصادی دولت در خصوص بازار سرمایه، راهکارهای دیگری در خصوص بهبود روند و ثبات‌بخشی به این بازار مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

 

0 نظر:

نظر بدهید