قیمت دلار و یورو در بازار
هر اسکناس درهم امارات در مرکز مبادله، 10946 تومان ارزش گذاری و کشف نرخ شد و نرخ حواله درهم نیز به رقم 9966 تومان رسید که نسبت به دیروز، بدون تغییر است

به گزارش بورس فوری، در هشتمین روز از بهار 1402، در معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران، نرخ حواله بازرگانی دلار با ثبات نسبت به روز کاری قبل به 36 هزار و 600 تومان و نرخ اسکناس دلار برای ارزهای خدماتی 40 هزار و 200 تومان کشف قیمت شد که نسبت به روز کاری قبل، تغییری ندارد. امروز همچنین قیمت هر اسکناس یورو در این مرکز 43372 تومان و نرخ حواله یورو نیز 39488 تومان تعیین شد که نسبت به روز قبل، افزایش داشته است.

همچنین هر اسکناس درهم امارات در مرکز مبادله، 10946 تومان ارزش گذاری و کشف نرخ شد و نرخ حواله درهم نیز به رقم 9966 تومان رسید که نسبت به دیروز، بدون تغییر است.

میانگین قیمت دلار در صرافی ها چقدر شد؟

بر اساس اعلام سایت کنون صرافان؛ امروز (سه شنبه 8 فروردین ماه 1402) میانگین نرخ خرید دلار آمریکا در صرافی ها 42200 تومان و میانگین قیمت فروش هر اسکناس دلار آمریکا نیز به رقم 42600 تومان رسیده است.

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار | استراحت نوروزی دلار در مرکز مبادله/ از صرافی ها چه خبر؟

 

توصیه تحلیل‌گران به معامله‌گران چیست؟

با وجود، توصیه تحلیل گران این است که معامله‌گران باید از خرید و فروش‌های هیجانی خودداری کنند. وضعیت بازار به گونه‌ای است که هر لحظه امکان تغییر مسیر وجود دارد. تحلیل‌گران به معامله‌گران توصیه می‌کنند که به صورت پله‌ای اقدام به خریدوفروش کنند. زیرا ریسک بازار این روزها در بالاترین سطح قرار دارد.

آخرین نرخ های دلار و یورو در سامانه سنا بانک مرکزی

در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه 8 فروردین ماه 1402) بازار ارز و بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی همچون ملی و مجاز سطح کشور به نرخ 39838 تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت 40200 تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می شود.

همچنین امروز هر اسکناس یورو در این صرافی‌ها به قیمت 42981 تومان از مردم خریداری و در مقابل به نرخ 43372 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود.

 

نرخ حواله دلار و یورو چقدر شد؟

در معاملات امروز، نرخ خرید حواله دلار آمریکا 36270 تومان و نرخ فروش حواله دلار آمریکا نیز 36600 تومان تعیین شد. همچنین نرخ خرید حواله یورو به رقم 39132 تومان و نرخ فروش حواله یورو نیز به رقم 39488 تومان رسیده است.

پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی از وضعیت بازار ارز در سال جدید

در آخرین روز سال قبل، «محمدرضا فرزین» رییس کل بانک مرکزی (که روز دوشنبه ۲۸ اسفند همراه با «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی به عراق سفر کرد)، در بغداد به تشریح دستاورد‌های حاصل از ملاقات‌هایش با مسئولان عالی عراقی پرداخت و گفت: در این سفر، ملاقات خوب و مؤثری با نخست‌وزیر عراق داشتیم و قبلاً هم رئیس جمهور با وی صحبت کرده بود که موجب شد، آقای «سودانی» دستور‌های خوبی به رئیس کل بانک مرکزی بدهد.

وی با اشاره به جلسه سه ساعته خود با رئیس بانک مرکزی و مدیرعامل بانک تجارت عراق تصریح کرد: ما منابع زیادی حاصل از نفت و گاز در عراق داریم که دستور پرداخت بخش زیادی از کالا‌های اساسی که در کشور ما هست، در آنجا صادر می‌شود، ولی برخی تأخیر‌های به وجود آمده سبب شده بود خیلی از کشتی‌های مربوط به کالا‌های ما با مشکل مواجه شوند.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: دستور کار اصلی جلسات ما تسریع در پرداخت‌ها بود که دستور لازم در این زمینه صادر شد و دستور پرداخت جدیدی هم ارائه کردیم که قرار شد، دوستان عراقی، موضوع را با سرعت پیگیری کنند.

فرزین افزود: برای اطمینان خاطر از توافقات، قرار شد جلسات مستمری با مسئولان بانک مرکزی عراق برای پیگیری کار‌ها داشته باشیم و دو نفر هم در بانک مستقر شدند که روزانه موضوعات را پیگیری کنند تا ان‌شاءالله مسائل و مشکلات تجار ما که کالا‌های اساسی وارد کرده‌اند، به سرعت برطرف شود.

رئیس کل بانک مرکزی در پایان با تبریک فرا رسیدن سال نو، خاطرنشان کرد: با گشایشی که در جریان توافقات انجام شده در سفر به امارات برای تسهیل مبادلات تجاری دو کشور با استفاده از ارز درهم به وجود آمد و همچنین گشایش جدیدی که در عراق به وجود می‌آید، حتماً عملکرد بازار نیما و بازار مبادله ارز در روز‌های پس از سال جدید را بهتر خواهید دید.

0 نظر:

نظر بدهید