قیمت طلای جهانی ۲۰۲۵ دلار شد
قیمت هر اونس طلای جهانی امروز با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۰۲۵ دلار و ۹۹ سنت رسید.

به گزارش بورس فوری،و به نقل از رویترز، قیمت جهانی طلا امروز، دوشنبه (۲۹ ژانویه) افزایش یافت زیرا تشدید تنش‌ها در خاورمیانه باعث خرید امن شد، در حالی که معامله‌گران منتظر اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات‌متحده برای چشم‌انداز نرخ بهره بودند.

بر اساس این گزارش، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۰۲۵ دلار و ۹۹ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۰۲۵ دلار و ۲۰ سنت رسید.

بازار امن طلا

افزون بر این، تیم واتر، تحلیلگر ارشد بازار در KCM Trade گفت: هنوز به اندازه کافی بی‌ثباتی در خاورمیانه وجود دارد تا سرمایه‌گذاران به طلا به عنوان بخشی از یک بازی امن توجه کنند. سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش خطرات ژئوپلیتیکی پس از کشته‌شدن سه نظامی آمریکایی در نزدیکی مرز سوریه، نگران هستند.

همچنین، قیمت‌های ایالات‌متحده در ماه دسامبر نسبتاً افزایش یافت و رشد سالانه تورم را برای سومین ماه متوالی زیر ۳ درصد نگه داشت که می‌تواند به فدرال رزرو اجازه دهد تا کاهش نرخ بهره را در سال جاری آغاز کند.

رشد بهای طلای چین

بر پایه این گزارش، مجموعه دیگری از داده‌ها در هفته گذشته نشان داد که اقتصاد ایالات‌متحده در سه ماهه چهارم سریعتر از حد انتظار رشد کرده است زیرا فشارهای تورمی در بحبوحه مخارج مصرف کننده قوی کاهش یافته است و نشان می‌دهد که اقتصاد سال ۲۰۲۴ را با قدرت شروع کرده است.

در عین حال، قیمت طلای چین هفته گذشته افزایش یافت. در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۲.۹۱ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۹۱۱.۰۹ دلار رسید، پالادیوم نیز با ۰.۲ درصد کاهش به ۹۵۳.۸۵ دلار رسید.

0 نظر:

نظر بدهید