پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲
قیمت طلا و سکه در سومین روز هفته در روند کاهشی بازگشایی شد اما روند تقاضا قیمت دلار را افزایش داد و متعاقب آن، قیمت در بازار طلا در روند نامتوازنی قرار گرفت. سکه امامی تنها قطعه‌ای بود که روز دوشنبه افزایش قیمت داشت و روند کاهشی سایر قطعات سکه نیز تعدیل شد.

به گزارش بورس فوری،قیمت طلا و سکه در شروع معاملات روز دوشنبه ۱۶ بهمن در روند کاهشی قرار گرفت. این افت قیمت به اندازه‌ای بود که سکه امامی نیم میلیون تومان ریزش قیمت داشت و در آستانه برگشت به کانال ۳۰ میلیونی قرار گرفته بود. سکه بهار هم با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی به کانال ۲۸ میلیونی برگشت. اما در ادامه معاملات بازار طلا در سومین روز هفته، در پی برگشت قیمت دلار به روند افزایشی، روند کاهشی بازار طلا تعدیل شد و سکه بهار بار دیگر به کانال ۲۹ میلیونی برگشت. سایر قطعات سکه نیز هر چند همچنان نسبت به روز یکشنبه کاهش داشتند اما روند این کاهش نسبت به نخستین ساعات بازگشایی بازار کمتر شد.

گفتنی است انس جهانی طلا نیز با کاهش ۱۷ دلاری روی رقم ۲۰۲۲ دلاری معامله شد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه
تحلیلگران بازارهای مالی با وجود کنترل بازار ارز توسط سیاست‌گذار به‌عنوان یکی از فاکتورهای اصلی تعیین قیمت در بازار طلا، هر گونه پیش‌بینی قیمت طلا را نشدنی می‌دانند. آنها در این فضای بی‌تصمیمی، خریدهای پلکانی را توصیه می‌کنند و محدوده ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را منطقه شیرینی برای خرید سکه عنوان می‌کنند. برای طلا نیز محدوده دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی را کف قیمت در نظر می‌گیرند.

کارشناسان اقتصادی می‌گویند با توجه به کلیت تورم در کشور و سیاست‌های دولت در سال آینده، فضای کاهشی را نمی‌توان برای بازار ارز ترسیم کرد. قیمت سکه در سومین روز هفته در تمام قطعات، غیر از سکه امامی کاهش داشت. سکه امامی با افزایش ۹۲ هزار تومانی با قیمت ۳۱ میلیون و ۶۰۲ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار افت ۱۰۰ هزار تومانی داشت و بین دو کانال ۲۸ و ۲۹ میلیون تومانی نوسان داشت. این قطعه در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۲۹ میلیون و ۱۰ هزار تومان معامله شد. نیم‌سکه با افت ۲۰۰ هزار تومانی و ربع سکه با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد و روی قیمت پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلا، روز دوشنبه ۱۶ بهمن کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۰۲ هزار تومانی با رقم ۱۱ میلیون ۸۲۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش قیمت داشت و به رقم دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۶۹۴ هزار تومان رسید. روز دوشنبه حباب در خانواده سکه‌ها روند متوازنی نداشت. حباب سکه‌‌ امامی ۳۳۶ هزار تومان و سکه بهار ۱۶۰ هزار تومان افزایش داشت. نیم‌سکه ۸۲ هزار تومان، ربع‌سکه ۳۹ هزار تومان و سکه‌ گرمی ۷۱ هزار تومان کاهش داشت.

0 نظر:

نظر بدهید