ثبات قیمت طلا در بازارهای جهانی
بهای هر اونس طلای جهانی امروز در نرخ ۲۰۲۲ دلار و ۳۹ سنت ثابت ماند.

به گزارش بورس فوری، به نقل از رویترز، قیمت جهانی طلا در معاملات امروز دوشنبه در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات تعدادی از مقامات فدرال رزرو آمریکا بودند، در نرخ ۲۰۲۲ دلار و ۳۹ سنت ثابت بود و قیمت طلای آمریکا نیز در نرخ ۲۰۳۶ دلار و ۲۰ سنت در هر اونس بدون تغییر ماند.

بر اساس این گزارش، کایل رودا، تحلیلگر بازار مالی در Capital اظهار کرد: طلا به‌طور قابل‌توجهی انعطاف‌پذیر است و با توجه به این که تقریباً ۶۰ واحد کاهش (برای سال ۲۰۲۴) از زمان اوج ژانویه داشته، اگر داده‌ها بدتر شوند و قیمت دلار کاهش یابد، طلا دوباره خواهد درخشید. ریسک بزرگ این هفته شاخص قیمت مصرف‌کننده است واگر بالا بیاید، آزمایش دیگری برای طلاست.

معاملات ضعیف در آسیا

در عین حال، انتظار می‌رود؛ معاملات آسیایی به دلیل تعطیلات در چین، هنگ‌کنگ، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، تایوان، ویتنام و مالزی ضعیف باشد.

افزون بر این، فعالان بازار بر داده‌های قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده در روز سه‌شنبه، داده‌های خرده‌فروشی در روز پنجشنبه و داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده در روز جمعه تمرکز خواهند کرد، در حالی که منتظر اظهارات مقامات فدرال‌رزرو در این هفته هستند. چندین مقام فدرال رزرو، از جمله جروم پاول، هفته گذشته اعلام کردند که می‌خواهند شاهد ادامه کاهش تورم قبل از کاهش نرخ بهره باشند.

احتمال کاهش نرخ بهره

بر پایه این گزارش، بر اساس برنامه احتمال نرخ بهره LSEG، معامله‌گران احتمال کاهش نرخ بهره را در جلسه بعدی فدرال رزرو در ماه مارس رد کرده اند. حدود ۶۲ درصد احتمال کاهش در نشست ماه می را در نظردارند.

همچنین، در بازار سایر فلزات ارزشمند، پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۸۷۰.۲۵ دلار در هر اونس رسید، در حالی که پالادیوم ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۸۶۱.۴۸ دلار رسید و نقره نیز با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۲.۶۶ دلار رسید.

0 نظر:

نظر بدهید