تامین مالی «چدن» با مسیر اوراق گام
معاونت مالی و اقتصادی چدن‌سازان گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته برای سال آینده در کنار دریافت تسهیلات بانکی بخش قابل توجهی از منابع مورد نیاز شرکت ازطریق اوراق گام تامین خواهد شد.

به گزارش بورس فوری،داوود صافی دستجردی مدیر عامل چدن‌سازان در نشست تحلیلی فعالان بازار سرمایه با مدیران شرکت چدن سازان طی بازدید از خطوط تولیدی این مجموعه درخصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها گفت: شرکت چدن سازان یک بار تجدید ارزیابی از محل سرمایه‌گذاری‌ها انجام داده و در حال حاضر انجام مجدد آن در دست بررسی است .

مدیر عامل چدن‌سازان ادامه داد: پس از بررسی های صورت گرفته اگر تجدید ارزیابی مجدد به نفع سهامداران باشد نتیجه بررسی ها اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در ادامه این نشست افزود: در سال گذشته، ۳۰ میلیون و ۵۰۰ تن فولاد تولید شده و در سال آینده پیش‌بینی می‌شود این میزان به ۳۳ میلیون تن ، و در سال ۱۴۰۴ به ۵۵ میلیون تن برسد.

مدیرعامل چدن در خصوص روند تناژ صادراتی این شرکت اظهارداشت:تحریم‌ها بر وضعیت صادرات بی تاثیر نبوده است . اما پس از اینکه صادرات کاهش یافت، از این مساله عبرت گرفته و سعی کردیم زیرساخت‌های آن‌ را فراهیم کنیم و در سال آینده رکورد صادرات چدن‌سازان از بدو تاسیس زده خواهد شد.

وی ،اظهارداشت:با وجود تمام تحریم‌ها، محصولات تولیدی شرکت چدن سازان نزدیک ۳۰ کشور دنیا صادر می شود.

صافی ادامه داد: از سال ۲۰۱۶ تا کنون بازار روسیه یکی از بازارهای مهم چدن‌سازان محسوب می شود که بخش قابل توجهی از فروش و صادرات غلتک به این کشور صورت می گیرد.

صافی درباره سرمایه‌گذاری برای پروژه‌های بلندمدت، افزود:درصد سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه در شرکت در حال افزایش است. چرا که سهم سرمایه‌گذاری در این بخش در شرکت‌های بزرگ دنیا در حال افزایش است. چدن‌سازان سعی کرده است که روی استاندارد جهانی قدم بردارد.

وی درخصوص مزیت‌های برتر چدن‌سازان نسبت به رقبا، گفت: چدن سازان از بزرگترین و تنها تولیدکننده غلتک به روش گریز از مرکز و کامل‌ترین خط تولید غلتک و قطعات سنگین ریختگی در خاورمیانه است و همچنین از معدود تولیدکنندگان غلت‌های فوق‌ سنگین نورد عریض دنیا از مزیت‌های برتر این شرکت نسبت به رقبا است.

مختاری، عضو هیات مدیره چدن‌سازان نیز در این نشست با بیان اینکه شرکت چدن‌سازان، در سطح خاورمیانه، بزرگترین تولییدکننده غلتک است، گفت: گروه صنعتی چدن‌سازان شامل شرکت غلتک‌سازان سپاهان، سنگین صنعت کوه‌پایه، شرکت نواندیشان صنعت فولاد است.

به گفته وی بیلت و شمش، غلتک‌های نورد گرم، غلتک‌های صنایع، پاتیل سرباره، قالب و لوازم جانبی شمش و انواع پالت کار و چوک از محصولات تولیدی گروه صنعتی چدن‌سازان است.

آقابابایی، معاونت مالی و اقتصادی چدن‌سازان در پاسخ به سوال یکی‌از فعالان بازار سرمایه در مورد منبع تامین مالی شرکت، گفت: با توجه به اینکه ارتباط خوبی با بانک ها داریم بخشی از منابع مالی شرکت از طریق تسهیلات بانکی تامین می شود اما براساس برنامه ریزی های صورت گرفته برای سال آینده در کنار دریافت تسهیلات بانکی بخش قابل توجهی از منابع مورد نیاز شرکت ازطریق اوراق گام تامین خواهد شد.

به گفته وی اگرشرکت نیاز به تامین مالی بیشتری داشته باشد انتشار اوراق هم در دستور کار قرار خواهد گرفت.

0 نظر:

نظر بدهید