روند خودکفا، شتران، حکشتی و فولاد چگونه خواهد بود؟
چهار نماد خودکفا، شتران، حکشتی و فولاد مورد بررسی قرار گرفت. این چهار نماد چه روندی را در روزهای آینده بورس طی خواهند کرد؟

تحلیل تکنیکال خودکفا

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | روند خودکفا، شتران، حکشتی و فولاد چگونه خواهد بود؟

خودکفا در یک سال گذشته درگیر یک اصلاح دیامتریک بصورت ساختار الماسی بوده است و اخیرا موفق به تکمیل ساختار اصلاحی شده است. بعد از تکمیل اصلاح قیمت وارد یک روند جدید بصورت کانال صعودی شده است قیمت اکنون در حال تکمیل شاخه کوچکی از یک الگوی هارمونیک برگشتی می‌باشد و به احتمال زیاد طی روز‌های آینده روند صعودی را ادامه خواهد داد. شکست خط روند نزولی یک ساله در اندیکاتور RSI تائیدی است بر تشکیل روند صعودی در میان مدت.
قیمت در گام اول موفق به صعود تا محدوده‌ ۰.۲۳ اصلاح اخیر در ۱۷۲۰ تومان شده بود و اگر در ادامه بار دیگر قیمت به این محدوده برسد و بالای آن تثبیت کند آنگاه قیمت در گام دوم شانس رسیدن به فیبوی ۰.۳۸ اصلاح اخیر در ۱۹۵۰ تومان را دارد.

تحلیل تکنیکال حکشتی

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | روند خودکفا، شتران، حکشتی و فولاد چگونه خواهد بود؟

حکشتی چند ماهی است که اصلاح حداقل در بعد قیمتی را به پایان رسانده است و اخیرا وارد یک روند جدید شده است که با شیب آرام و مثبتی در حال رشد است. هدف قیمتی سهم در میان مدت روی فیبوی ۰.۲۳ اصلاح اخیر در ۳۰۰۰ تومان قرار دارد. این در حالی است کف حمایتی بسیار موثر سهم روی ۱۵۸۰ تومان و نزدیک به کف کانال صعودی بلند مدت قرار دارد. پس می‌شود گفت که سهم نسبت ریسک به ریوارد خیلی خوبی دارد.

روند صعودی در اندیکاتور RSI همچنان ادامه دارد و همین موضوع کافی است تا به ادامه روند صعودی و با شیب مثبت ملایم در نمودار قیمت امیدوار بود.

تحلیل تکنیکال شتران

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | روند خودکفا، شتران، حکشتی و فولاد چگونه خواهد بود؟

شتران بعد از تکمیل ساختار اصلاحی حداقل از بعد قیمتی به نظر می‌رسد که در حال تشکیل یک الگوی برگشتی بصورت کف دوقلو می‌باشد. اخیرا قیمت موفق به ریکاوری تا محدوده‌ فیبوی ۰.۲۳ اصلاح اخیر روی ۱۲۰۰ تومان شده است و همین روند صعودی در سه ماه اخیر منتج به یک رالی حدودا صد درصدی شده است که منطقی به نظر می‌رسد قیمت‌ها در این محدوده با فشار فروش همراه شوند. تا اینکه بعد از اندکی استراحت و اصلاح دوباره روند صعودی ادامه پیدا کند تا با گذر از فیبوی ۰.۲۳ اصلاح اخیر این بار قیمت به سمت ۱۶۰۰ تومان در فیبوی ۰.۳۸ اصلاح اخیر حرکت کند.

تحلیل تکنیکال فولاد

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | روند خودکفا، شتران، حکشتی و فولاد چگونه خواهد بود؟

فولاد ساختار منظم و دقیقی دارد بطوری که بعد از تکمیل اصلاح اکنون در حال شکل دهی الگوی برگشتی بصورت سر و شانه معکوس است. قیمت اخیرا به فیبوی ۰.۶۱ اصلاح اخیر خود در ۱۳۰۰ تومان رسیده بود بعد از عدم موفقیت در صعود به بالای آن در مسیر اصلاح قرار گرفته است. به نظر می‌رسد اصلاح قیمت تا محدوده‌ی ۱۱۰۰ تومان کامل می‌شود و دوباره طی روز‌های پیش رو قیمت به مدار صعودی خود که از ابتدای سال آغاز شده بود بر می‌گردد. در گام بعدی قیمت شانس این را دارد که در میان مدت و تا پایان سال با گذر موفق از محدوده‌ فیبوی ۰.۶۱ اصلاح اخیر روی ۱۳۰۰ تومان این بار تا سقف قبلی خود در ۱۶۰۰ تومان رشد کند.

منبع : نبض بورس

0 نظر:

نظر بدهید