تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | پیش بینی قیمت فملی، خکار، غچین و دی
به درخواست کاربران سایت نبض بورس امروز به تحلیل چهار نماد فملی، خکار، غچین و دی خواهیم پرداخت. این چهار نماد چه روندی را طی خواهند کرد؟

به گزارش بورس فوری،

به درخواست کاربران سایت نبض بورس امروز به تحلیل چهار نماد فملی، خکار، غچین و دی خواهیم پرداخت. این چهار نماد چه روندی را طی خواهند کرد؟ 

تحلیل تکنیکال نماد فملی

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | پیش بینی قیمت فملی، خکار، غچین و دی

 

 

فملی اخیرا موفق به صعود تا محدوده‌ فیبوی ۰.۶۱ اصلاح اخیر روی قیمت ۱۵۰۰ تومان شده بود که بلافاصله از این محدوده با فشار فروش همراه شده و قیمت در مسیر اصلاحی کوتاه مدت قرار گرفت. به نظر می‌آید که قیمت روی ۱۳۰۰ تومان با حمایت جدی فیبوی ۰.۳۸ اصلاح اخیر و همزمان حمایت هندسی منطبق بر آن همراه می‌شود و بعید است که قیمت از این محدوده پایین‌تر برود.
در صورت برگشت قیمت و عبور از محدوده‌ فیبوی ۰.۶۱ اصلاح اخیر روی ۱۵۰۰ تومان پتانسیل رشد تا سقف قبلی در ۱۹۰۰ تومان برای میان مدت وجود دارد. با این حساب می‌شود گفت که نسبت R/R سهم جذاب است.

تحلیل تکنیکال خکار

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | پیش بینی قیمت فملی، خکار، غچین و دی

 

 

خکار در یک سال گذشته بصورت یک پنج موجی abcde اصلاح کرده است. سهم بالاخره از ۱۴۷۰ تومان تا فیبوی ۰.۲۳ اصلاح اخیر در ۲۱۰۰ تومان قیمت را ریکاوری کرد و دوباره از این محدوده با فشار فروش بازار همراه شد و موفق به عبور از این سطح مهم فیبوناچی نشده است. اگر در ادامه قیمت موفق به عبور از ۲۱۰۰ تومان شود هدف میان مدت سهم روی فیبوی ۰.۶۱ اصلاح روی ۳۱۰۰ تومان قرار دارد.
برای رسیدن به این سطح و تثبیت روی آن ابتدا قیمت باید از سد روند نزولی در نمودار قیمت عبور کند

تحلیل تکنیکال غچین

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | پیش بینی قیمت فملی، خکار، غچین و دی

 

 

غچین از سه سال پیش درون یک کانال صعود قرار گرفته است که طی این مدت همواره بین سقف و کف کانال در حال نوسان بوده است. اخیرا قیمت بسیار نزدیک به کف کانال صعودی در حال معامله است که می‌تواند دوباره توجهات رو به سهم معطوف کند.
در صورت عبور موفقیت آمیز قیمت از محدوده‌ ۱۸۰۰ تومان شرایط برای رشد دوباره قیمت تا محدوده‌ سقف کانال صعودی در ۲۲۰۰ تومان فراهم می‌شود. در این صورت باید به زودی شاهد شکست روند نزولی در اندیکاتور RSI باشیم که در غیر این صورت همچنان باید به انتظار نشست.

تحلیل تکنیکال دی

تحلیل تکنیکال چهار نماد بورسی | پیش بینی قیمت فملی، خکار، غچین و دی

 

 

بانک دی در طول یک سال گذشته بیش از ۷۸ درصد اصلاح قیمتی در آن اتفاق افتاده بود و اخیرا بخشی کوچکی از این اصلاح عمیق را ریکاوری کرده است تا قیمت بالا‌ی ۱۰۰ تومان که معادل ارزش اسمی سهم قرار گیرد در میان مدت به نظر می‌رسد که حمایت ۱۰۰ تومان همچنان برای سهم برقرار باشد، اما تارگت قیمتی سهم در گام اول روی ۱۵۶ تومان قرارا دارد که مقاومت جدی سهم محسوب می‌شود؛ و عبور قیمت از آن بدون رخداد یک امر بنیادی قابل توجه در سهم بعید به نظر می‌رسد.
در نتیجه می‌شود گفت که Down Side و Up side سهم به ترتیب به محدوده‌های ۱۰۰ و ۱۵۶ تومان بسته شده است. از این رو می‌شود گفت که ریسک به ریوارد سهم مناسب نیست.

منبع: نبض بورس

0 نظر:

نظر بدهید