گزارش روزانه بورس ۸ اردیبهشت/ رشد ۱۱ هزار و ۷۰۰ واحدی شاخص
بازار سرمایه پس از چند روز که ریزشی بی وقفه را تجربه کرد، بالاخره توانست به کمک برخی اخبار منتشر شده کمی از ریزش گذشته را جبران کند.

به گزارش بورس فوری، بازار سهام چهارمین روز کاری هفته اگرچه محدودیت دامنه ی نوسان ها ادامه داشت، اما در اکثر سهام بر خلاف روز گذشته با تقاضای قابل توجهی روبرو شد.  این در حالی است که بررسی معاملات روز گذشته نیز نشان می دهد خروج پول های سنگینی از بازار صورت گرفته است. 

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 11 هزار و 700 واحدی به 2 میلیون و 69 هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی 1150 واحدی به ارتفاع 681 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شستا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «اریا»، «هرمز» و «زاگرس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «شبندر»، «شپنا» و «شتران» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «شفام»، «فن افزار» و «حافرین» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 8 اردیبهشت ماه 1403، مبلغ 3 هزار میلیارد و 200 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 152  میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز 305 نماد در محدوده مثبت و 135 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 277 نماد در محدوده مثبت و 75 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

0 نظر:

نظر بدهید