گزارش روزانه بورس ۱۹خرداد/ ریزش ۱۸ هزار واحدی شاخص
بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته نیز همانند روز های گذشته با فشار عرضه مواجه بود و روند خروج پول از بازار همچنان ادامه دارد.

به گزارش بورس فوری، بازار سهام اولین روز کاری هفته اگرچه محدودیت دامنه ی نوسان ها ادامه داشت، اما در اکثر سهام فشار عرضه مشاهده می شد. این در حالی است که بررسی معاملات روزهای گذشته نیز نشان می دهد خروچ پول های سنگینی از بازار در حال وقوع است. 

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 18 هزار واحدی به 2 میلیون و 63 هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی 3600 واحدی به ارتفاع 675هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «شگویا» و «هرمز» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «وتجارت» و «وبملت» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «شفام»، «خاور» و «فزر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 16 اردیبهشت ماه 1403، مبلغ 2 هزار میلیارد و 190 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 570 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز 48نماد در محدوده مثبت و 390 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 95 نماد در محدوده مثبت و 244 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

0 نظر:

نظر بدهید